Account

Święta Rodzina - Ikona religijna

Koszt dostawy od 9,9 zł do 250 zł - zależny od gabarytu przysyłki

Zamówienia telefoniczne: tel.: +48 883 92 55 68oraz na e-mail: sklep@terrasanta.pl

Placeholder


Ikona z wizerunkiem Świętej Rodziny

Święta Rodzina jest symbolem wspólnoty rodzinnej oraz wspólnoty Kościoła, ludu Bożego, Rodziny Bożej ukrytej pod opiekę Boga. Ułożenie postaci w trójkącie symbolizuje współistnienie Osób Trójcy Świętej. Jezus znajdujący się w centrum ikony unosi swoją dłoń w geście błogosławieństwa, a jego jasny kolor szaty symbolizuje czystość i niewinność. Maryja pokornie pochylona ku Jezusowi służy mu jako Matka i wychowawczyni. Jest Matką Króla Wszechświata za czym przemawia królewska czerwień szat. Trzy gwiazdy na szacie Maryi wskazują na Jej dziewiczość przed, w czasie i po narodzeniu Jezusa. Józef obejmuje Maryję gestem pełnym tkliwości i miłości. Wyrazem tych uczuć oraz szacunku dla Matki Boga jest gest pochylonej głowy. Służy Maryi i Jezusowi, Swojemu Synowi. Strzeże ich. Przekazuje Jezusowi wiarę, mądrość i uczy Go pracować. Józef jest symbolem ojca, który pomaga dziecku wzrastać po to, by ono pełniło wolę Pana Boga.

Ręcznie przygotowana lita deska lipowa (szlifowanie, frezowanie, nanoszenie gruntów, złocenie szlagmetalem, malowanie czerwonych ramek, bejcowanie, werniksowanie). Wizerunek wymodlony i napisany (malowany) w pracowni Wszystkich Świętych przenosimy na deskę wykorzystując metody współczesnej techniki, która pozwala na wierne odwzorowanie kolorów oryginału i teksturę malarskiego pędzla, przez co odnosimy wrażenie, że oglądamy prawdziwie pisaną ikonę a nie reprodukcję. Ma to szczególne znaczenie dla duchowego wymiaru ikony, która jest światłem w naszym domu, która łączy nas z Bogiem. 

Czas i wysiłek jaki wkładamy w wykonanie naszych ikon wynika z szacunku dla reguły Pustelniczej, w jakiej powstają oryginaly wizerunków reprodukowanych na naszych ikonach. Ikony te mają nas prowadzić w modlitwie, zachęcać do niej, rozwijać dzieło ewangelizacyjne pustelniczej reguły życia, dlatego są tak starannie wykonane jak to tylko jest możliwe. Są państwo świadkami unikatowych ikon łączących w sobie tradycję i nowoczesną technikę reprodukcyjną. 

Deski mają około 2 cm grubości.

Ikona religijna dostępna w rozmiarach: 10x15, 15x20, 20x30 cm.

Niejednolity odcień oraz nieregularna powierzchnia złocenia są zjawiskiem naturalnym ze względu na ręczne wykonanie oraz właściwości materiału. Deska ma z tylu otwór do powieszenia ikony na ścianie. Sugerujemy również prezentowanie ikony na sztaludze. 

Wzór ikon zastrzeżony prawnie.

Czas realizacji: około 21 dni roboczych

  

Zobacz podobne produkty

Zapytaj o ten produkt

Przepisz kod z obrazka

weryfikator