Account

Anioł Stróż - Ikona na desce

Koszt dostawy od 9,9 zł do 250 zł - zależny od gabarytu przysyłki

Zamówienia telefoniczne: tel.: +48 883 92 55 68oraz na e-mail: sklep@terrasanta.pl

Placeholder


Ikona religijna z wizerunkiem Anioł Stróża


Anioł Stróż ma szczególną rolę dla każdej ludzkiej duszy. Jest on dany każdemu człowiekowi od początku stworzenia duszy. Jego misją jest strzec i prowadzić duszę po drogach zbawienia. Jest przewodnikiem duszy modlącym się za swojego podopiecznego. Skrzydła symbolizują jego duchową naturę,  W jednej ręce trzyma rabdos – cienką laskę oznaczającą władzę duchową i wypełnianie posłannictwa, a w drugiej sferę – przejrzystą kulę z niemowlęciem owiniętym w powijaki – symbolem duszy powierzonej jego pieczy od samego zarania istnienia.W tej samej dłoni trzyma on trybularz z którego unoszą się dym i woń kadzidła – symbol chwały Bożej i zanoszonych modlitw.

Ręcznie przygotowana lita deska lipowa (szlifowanie, frezowanie, nanoszenie gruntów, złocenie szlagmetalem, malowanie czerwonych ramek, bejcowanie, werniksowanie). Wizerunek wymodlony i napisany (malowany) w pracowni Wszystkich Świętych przenosimy na deskę wykorzystując metody współczesnej techniki, która pozwala na wierne odwzorowanie kolorów oryginału i teksturę malarskiego pędzla, przez co odnosimy wrażenie, że oglądamy prawdziwie pisaną ikonę a nie reprodukcję. Ma to szczególne znaczenie dla duchowego wymiaru ikony, która jest światłem w naszym domu, która łączy nas z Bogiem. 

 

Czas i wysiłek jaki wkładamy w wykonanie naszych ikon wynika z szacunku dla reguły Pustelniczej, w jakiej powstają oryginaly wizerunków reprodukowanych na naszych ikonach. Ikony te mają nas prowadzić w modlitwie, zachęcać do niej, rozwijać dzieło ewangelizacyjne pustelniczej reguły życia, dlatego są tak starannie wykonane jak to tylko jest możliwe. Są państwo świadkami unikatowych ikon łączących w sobie tradycję i nowoczesną technikę reprodukcyjną. 

Deski mają około 2 cm grubości.

Ikona religijna dostępna w rozmiarach: 10x15, 15x20, 20x30 cm.

Niejednolity odcień oraz nieregularna powierzchnia złocenia są zjawiskiem naturalnym ze względu na ręczne wykonanie oraz właściwości materiału. Deska ma z tylu otwór do powieszenia ikony na ścianie. Sugerujemy również prezentowanie ikony na sztaludze. 

Wzór ikon zastrzeżony prawnie.

Czas realizacji: około 21 dni roboczych

  

Zobacz podobne produkty

Zapytaj o ten produkt

Przepisz kod z obrazka

weryfikator