Account

Antoni Rivera,

Mówi się, że Duch Święty ma na drugie imię “Przypadek”

 
 
Pewnego deszczowego dnia 2018 roku Antoni przechodził obok parafii Świętego Mikołaja z Miry w Paryżu (Église Saint-Nicolas des Champs). Budynek ma ciekawą architekturę, więc na chwile zatrzymał się przed nim. Nagle zaczęło mocno padać, Antoni bez parasola postanowił przeczekać ulewę wewnątrz budynku. Myślał, że będzie tam tylko chwilę, ale ta chwila przedłużała się, Antoni by szczególnie poruszony, czym dokładnie nie potrafi powiedzieć do dzisiaj. To mu się nigdy wcześniej nie zdarzyło - był ateistą i jedynie zabytkowe kościoły z rzadka odwiedzał wyłącznie turystycznie. 
 
Tego dnia jednak jakby słyszał głos: Zostań jeszcze chwilę. I został. Został nawet ku swojemu zdumieniu na mszy. Saint Nicolas des Champs słynie z tak zwanej modlitwy chorych i mszy podczas, których jest wiele cudownych uzdrowień i nawróceń. Antonio tego nie wiedział, i nie rozumiał co się właściwie dzieje, ale czuł wewnątrz najpierw przyjemne ciepło, a po twarzy ciekły mu łzy. 
 
Antoni Rivera, rzeczywiście otrzymał tego dnia wiele łask: wyszedł z kościoła jako człowiek nawrócony, gorąco pragnący poznać Jezusa. W najbliższej księgarni odrazu kupił książkę “Czy naprawdę znamy Jezusa” Roberto Giacobbo. 
 
Antoni czuł ponaglenie do studiowania wizerunków Jezusa. I co jeszcze dziwniejsze dla niego, mial jeszcze większe wrażenie, że sam musi takie wizerunki malować. Rozmawiał o tym z księdzem kościoła, w którym zaczął co niedziela brać udział w eucharystii. Ten poradził mu: kup pędzle i farby.  
 
Antoni zaczął malować tak jakby robił to od zawsze. Jak sam mawia: Widziałem teraz wyraźnie, że to jest moja nowa rola. Rola ewangelizacyjna. Artysta chce aby ludzie poprzez jego obrazy pragnęli poznać Jezusa i Maryję. Aby się zakochiwali w Bogu tak samo jak on w dniu swojego nawrócenia.

Gotycki kościół Saint Nicolas des Champs, to pierwotnie prosta kaplica, połączona z opactwem Saint-Martin des Champs (obecnie Muzeum Sztuki i Rzemiosła), kościół św. Mikołaja został założony jako parafia w 1184 roku. Jest wypełniony obrazami i figurami świętych. Można uznać, że nic dziwnego, że to własnie w tym kościele Antoni otrzymał swój talent artystyczny.
 
Antoni pozostaje obdarowany talentem artystycznym z woli Ducha Świętego. Nigdy wcześniej nie uczył się malować czy rysować, w rodzinie jego nie było żadnych tradycji artystycznych. 
 
Aktualnie, Antoni kreuje coraz więcej obrazów religijnych i sakralnych, którymi mamy przyjemność dzielić się z Państwem. Artysta inspiruje się już istniejącymi obrazami pochodzącymi z objawień Jezusa, czyniąc je z natchnienia Ducha Świętego niejako nowymi, ale równie uświęconymi wersjami wizerunków Jezusa, Maryi, Świętych.
Antonii posiadł dar malowania właściwie wszystkimi dostępnymi technikami kunsztu artystycznego - akwarele, oleje, rysunki. Udostępnia również coraz częściej fotografie kościołów i innych świętych obiektów.